לחיוג מהיר

עקבו אחרינו

איזה כלי גינון היו הכי מבוקשים בקורונה?

אמ גלי גינון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הקורונה שינתה לא מעט סדרי עולם, אך לצד העובדה שהיא ריתקה אנשים רבים לבתים, סגרה את השמיים וגרמה לריחוק חברתי, הקורונה גם אחראית על כמה דברים טובים, ופה נציין שהייתה זו הקורונה שחיברה לא מעט אנשים לשורשים, או לכל הפחות לאותה חלקת אדמה שנמצאת ממש מאחורי הדלת. פתאום בקורונה אנשים החלו לעבוד בגינה – גילו איזו תרפיה נהדרת היא מציעההחלו לנצל את שטח האדמה הלא מעובד עבור גידול עצמי של ירקות, ואף השקיעו רבות בדשא שפתאום הפך להיות הזירה האהובה ביותר על הילדים. אז עתה לאחר שנה לא פשוטה ניתן להסתכל אחורה ולהכריז אלו כלי גינה התגלו כיותר מבוקשים.  

סקרנים? מוזמנים להכיר מקרוב את המגמות שהובילו לביקוש הרב. 

גינות ירק וכל המשתמע מכך 

גינות ירק תפסו ממש חזק בתקופה שבה רבים חששו שהסופרים יקרסו, ובתקופה שבה רבים רק חיפשו תעסוקה מתחת לכיפת השמיים. פתאום אנשים החלו לברר אלו ירקות ניתן לשתול בהתאם לעונות השנה, איזה דישון רצוי ואלו מרווחים נכון לשמור בין הערוגות. מכאן שמהלך זה הזניק את הביקוש עבור סך הכלים שנוגעים להקמת גינות ירקרבים חיפשו אחר כלים פשוטים ומעט יותר מורכבים, כגון מקלטרתמגרפהצנרת טפטוף ומחשב השקיה. כמו כן, בכול הנוגע לזרעים ושתילים, גם כן נרשמה עלייה משמעותית בביקוש, ואף ניתן למצוא חפיפה בין תקופות הסגרים לבין אחוז הביקוש.  

כלי עבודה לילדים 

לא רק שהקורונה הצליחה להוציא החוצה את המבוגרים, אלא גם הילדים גילו כמה זה כיף לשהות בגינה ואף לגדל בה "לבד" (לצד עזרה כמובן) גינת תותים, ערוגת גזרים ואפילו אדניות עבור פרחים. מכאן שלא מעט כלי עבודה קטנים וייעודיים עבור ילדים נמצאו כמאוד מבוקשים. בין היתר עלה הביקוש עבור מגרפות, אתי חפירה, כפות שתילה (רחבות וצרות), מקלטר ידני, מטאטא דשא, סטנלי מיני מעדר, כפפות עבודה ואפילו עבור מריצה. כל אלו מגיעים במידות קטנות, אך מחומרים איכותייםממש כמו הכלים שמיועדים עבור מבוגרים. 

בוסתנים מאחורי הבית 

עוד טרנד מאוד מעניין שהקורונה הולידה בהקשר לעבודה בגינה, נוגע לטיפוח של בוסתנים פרטיים. אנשים עם חלקת אדמה, בעיקר במושבים ובקיבוצים, ביקשו לנטוע בשטחים ששייכים להם מגוון עצי פרי. עצי תאנה, עצי זית, אגוז מלך, עצי הדר וכדומה. לשם כך אנשים החלו לרכוש כלים ידניים לצד כלי גינון חשמליים. למשל מריצה, מעדר, ראשי השקיה ואת חפירה, לצד טרנצ'רים, מחשבי השקיה ומגוון מסורים.  

הופכים את הגינה לגן משחקים 

עוד טרנד מקסים שהתבסס השנה, נוגע להפיכת עצים גדולים לבתי עץ עבור הילדים. אם רק תסתובבו ותציצו לגינות הפרטיות, אנחנו מבטיחים לכם שתשימו לב שפתאום "צמחו" להם לא מעט בתי עץ. יש בתים יותר מושקעים מאחרים, ויש בתים יותר גדולים מאחרים, אך המשותף לכולם זה שהם מצויים מתחת לענפים, על הגובה ולצד כמה מדרגות עץ תלולות. לשם כך אנשים רכשו (או שכרו) לא מעט כלים ייעודיים, כגון מסורים, ג'יקסו, ברגים, פלס, פטישים וכדומה. כלומר כלים מתחום הנגרות פתאום החלו לככב בטריטוריית הגינה.  

לא נותנים לדשא של שכן להיות ירוק יותר  

תקופת הקורונה הולידה תחרות ספורטיבית חדשה – תחרות טיפוח הדשא. אנשים רבים שיש להם גינה ומדשאה, קטנה או גדולה, פתאום החלו לבקש שהמדשאה שלהם תהיה הכי ירוקה בשכונה. לשם כך רבים החליטו לרכוש מכסחות דשא (או טרקטורוני כיסוח), חרמש ושואבי עלים.   

שנעצור להבהיר? עם החרמש מטפלים בכול אותם צמחים משונים ועקשניים שגדלים ללא הזמנה באמצע הגינה, ואף באותם שוליים שנוטים לאבד פרופורציות ביחס למרכז, וכמובן שגם באותם מקומות שיותר קשה להגיע אליהם עם המכסחת. עם המכסחת הם כיסחו את הדשא כך שהוא יהיה רך למגע (אך לא גבוה מדי), ועם השואב עלים הם ניקו את שאריות הגיזום, כך שבתוך שעה/שעתיים הגינה נראתה כמו חדשה.  

 

יש לכם שאלה? להתייעצות חייגו

או השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!