לחיוג מהיר

עקבו אחרינו

איזו מכסחת דשא מומלץ לקנות לגינת הבית?

בחירת מכסחת דשא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מי שיש לו חצר בבית הכוללת דשא חי, חייב לדאוג לטיפוח שלו אחת לחודשיים לפחות. טיפוח כזה מצריך קצירת הדשא באופן קבוע ובמקום שתזמינו בכל פעם גנן לפעולה זו, תוכלו פשוט לבצע אותה בעצמכם בעזרת מכסחת דשא אישית. בשוק מכסחות הדשא ישנם מספר סוגים וחשוב להתאים את סוג המכסחה לגודל הגינה שלכם. בכתבה הבאה נדבר על סוגי מכסחות דשא שקיימות כיום ועל המכסחה המומלצת ביותר.

סוגים שונים של מכסחות דשא הקיימות בענף הגינון

כיסוח דשא הוא חלק חשוב מנראות הגינה שלכם וכמו שחשוב לכם שהגינה תמיד תהיה מעוצבת עם חפצי נוי לבית, כך גם חשוב לדאוג לכיסוח הדשא ולתחזוקתו השוטפת. כדי לבצע את עבודת הכיסוח בצורה יעילה וטובה, עליכם להתאים את מכסחת הדשא לתנאי הגינה שלכם. הנה סקירה של מספר מכסחות דשא עם יתרונותיהן, חסרונותיהן והפרמטרים המתאימים לסוגי הגינות והדשא המגוונים.

מכסחת דשא מכאנית

מכסחת הדשא המכאנית היא המכסחה המוכרת והוותיקה שעובדת באמצעות בנזין או סולר. מדובר במכסחה טובה מאוד, בעלת עוצמה שמתמודדת שצורה טובה מאוד עם דשא גבוה וצפוף. כמו כן, פח בנזין או סולר אחד, עשוי להספיק לכם לכל הכיסוח מבלי שייגמר באמצע. על אף יתרונותיה, היא לא מתאימה למי שמחפש אפשרות זולה. המכסחת המכאנית יקרה, כבדה והיא מתאימה בעיקר למי שיש לו גינה דיי גדולה.

מכסחת דשא חשמלית

המכסחת החשמלית היא המכסחת הפשוטה מבין האפשרויות שקיימות כיום. היא זולה, פשוטה לתפעול ומתאימה בעיקר לגינות קטנות, כאלו שיש בהן שטח דשא קטן לצד מרפסת הכוללת פינת ישיבה או חפצי נוי לבית. במכסחות החשמליות קיימת אפשרות לרכשיה של מכסחה נטענת או כזו הפועלת בעזרת כבל. כמובן שמבין השתיים, הנטענת הרבה יותר פרקטית וקלה לתפעול. בחשמליות הפועלות באמצעות כבל, הפעולה מעט מסורבלת והכבל עשוי להפריע לפעולת כיסוח רציפה.

טרקטורון כיסוח לגינות גדולות מאוד

אם יש לכם גינה בסדר גודל ענק, שתי המכסחות הקודמות שהזכרנו עשויות לייצר לכם עבודת כיסוח מרובה ולא יעילה. כדי לא לעבוד קשה מידי, לעבוד ביעילות על שטח אדמה ענק, תזדקקו לטרקטורון כיסוח. זהו פתרון ממונע חזק מאוד, אך גם יקר מאוד. במידה ואין לכם את האפשרות לרכוש, זכרו שתמיד קיימת האפשרות להשכיר או לרכוש טרקטורון כיסוח יד שניה.

שואב עלים – ציוד משלים לטיפוח הדשא

עוד פריט גינון שכדאי להכיר ויכול לעזור לכם לשמור על דשא נקי ויפה הוא שואב העלים. זהו מכשיר מצוין במיוחד לעונת הסתיו שבה מגיעים אל הגינה עלים נשירים שמתפוררים ויוצרים מראה מלוכלך לדשא שלכם. לאסוף את העלים בעצמכם יהיה קשה מאוד וגם מפורר אותם הרבה יותר. בעזרת השואב תוכלו להותיר את הדשא שלכם נקי לאחר הכיסוח.

יש לכם שאלה? להתייעצות חייגו

או השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!