גדר מאלומיניום וטיפים לגינון

גדרות-מאלומיניום

כיום אנשים נוטים להשקיע בגינה, ממש כפי שהם משקיעים בעיצוב פנים, פשוט כי הם למדו עד כמה זה חשוב. אנשים מעריכים את היכולת להתרחק מהמסכים וליהנות ממשב רוח טבעי. אנשים מעריכים גינה מוריקה ומטופחת שהיא פרי עמלם ואנשים מאוד אוהבים לארח בחוץ, ולא רק כי זה משאיר את פנים הבית נקי. מכאן שאם גם אתם מבקשים לקבל מספר החלטות לגבי עיצוב ורכישת כלי הגינה, ואם גם אתם מתלבטים לגבי עיצוב הגדר שאמורה לייצר הפרדה, מוזמנים להכיר את הטרנד החם ביותר כיום בטריטוריה של הגדרות.   

גדר מאלומיניום – שיקולי איכות ועלות 

אם פעם מי שביקש לחסוך כמה שקלים נהג לבחור בגדר מעץ, הרי שכיום מי שמביט קדימה (10/20 שנה קדימה) מבין שאין שום טעם לרכוש מוצר בזול, אך לשלם עליו הרבה תוך כדי, כלומר אנשים מעדיפים לשלם פעם אחת הוצאה הגיונית ולהימנע מכל הוצאה משלימה, ממש כפי שנכון לגבי רכישה של כלי גינה מוטוריים. מכאן שגדרות מאלומיניום הצליחו להשתלט על התחום. אנשים מודעים לעובדה שיחסית לברזל, גדר מאלומיניום לא רק יותר זולה, אלא גם הרבה יותר עמידה. האלומיניום מגיב מעולה לכל תנאי מזג האוויר, כך שהוא אינו מחליד, דוהה או מתקלף. במקביל, חומר האלומיניום נחשב מאוד חזק וקל משקל, כך שגם אין צורך להשקיע בעובי דופן וגם עבודת ההתקנה יותר נוחה (ומכאן שגם יותר זולה). 

גדרות מאלומיניום שוברים גבולות מוכרים 

לצד העובדה שחומר האלומיניום מנצח מבחינת עמידות בתנאי חוץ, גם ראוי לציין שחומר האלומיניום נחשב כחומר שמאוד קל לעבד. עובדה זו שוברת את המוסכמות העיצוביות, ובמקביל פותחת פתח מאוד גדול של אפשרויות. מכאן שאם התרגלתם לראות עיצובים שסה”כ די חוזרים על עצמם, הרי שבשנים האחרונות ניתן למצוא מגוון יציאות מיוחדות אצלכם בגינה.  

3 עיצובי גדרות לצד 3 המלצות של גננים 

  1. משתוללים עם גוונים – אנשים מתחום העיצוב יודעים שלצבע יש כוח גדול לשנות נראות. אז נכון שאנשים לא ימהרו לצבוע את הגדר בוורוד פוקסיה, ירוק זוהר, או בכחול מטאלי, אך יש קשת שלמה של צבעים שמתאימה לאזור הגינה, והיא אינה מתכתבת עם לבן, אפור או שחור. גדרות מאלומיניום יכולות להשתלב נהדר בגינה בגוונים ירוקים, כחולים, חומים, סגולים וכדומה. מכאן שניתן להפיח בגינה חיים, גם מבלי לטפח אדניות פרחים. עם זאת, על דשא מוריק אל תוותרו (לא על דשא ולא על מכסחת דשא נוחה לתפעול). 
  2. שלום קווים ישרים – כולנו רגילים שגדרות שומרות על קווים ישרים. עם זאת, יש לזכור שבאמצעות העיבוד הנוח שחומר האלומיניום מאפשר, ניתן לייצר אינספור עיצובים נוספים. כך למשל אפשרי לשחק עם קווים גליים ומעוגלים. אין הכוונה שחובה לייצר תלת מימד, אלא די בחיתוך שאינו ישר כדי ליצור תמורה מדהימה בעיצוב המוכר. זאת מוביל להמלצה לרכוש חרמש מתאים, כך שגם הגינה תשמור על הקו העיצובי הרצוי. 
  3. בין חוץ לבפנים – ציינו שעיצוב הסלון מתחרה לא מעט בעיצוב הגינה, ופה נוסיף ונציין שניתן למצוא אלמנטים שעוברים בין טריטוריה אחת לשנייה. כך למשל בכול הנוגע לתאורה סמויה שמזוהה עם בתים מודרניים, נציין שאפשרי למצוא לה אזכור בגדר של הגינה. חומר האלומיניום מאפשר להתקין בקלות תאורה סמויה בגדר, כך שבשעות הערב הגדר יכולה לייצר שלל מופעים מרשימים. כמו כן, אם מבקשים לשמר את המראה הנקי, תשקלו לרכוש מפוח עלים, וזאת כדי שישמור על סביבת הגדר מטופחת. 

התאמה מלאה בין הגינה לגדר 

אז לאחר שברור שאותן גדרות אלומיניום הן אכן הלהיט הנוכחי, נבקש לחזור לרגע לסביבת הגינה, ולציין שחשוב לייצר התאמה מלאה בין הצמחייה לנראות הגדר, ובין הצמחייה לכלי הגינה. הרעיון הוא שהמענה צריך להיות שלם ומשלים. שנדגים? לצורך הדוגמה אם מדובר בגינה בעלת מראה כפרי, ייתכן שתירצו לייצר גדר מאלומיניום שמדמה מראה של עץ, ולהקים לידה בריכת דגים שנתמכת במשאבת מים מתאימה. מה עוד? אם מבקשים מראה נקי מאבק, שלבו בין גדר מאלומיניום גבוהה לבין מכונת שטיפה נוחה לתפעול, ובין צמחייה מוקפדת שצומחת לצד הגדר לבין מרסס שמונע עשבייה לא רצויה. 

 מוגש כחומר למחשבה. 

יש לכם שאלה? תשאירו פרטים :