לחיוג מהיר

עקבו אחרינו

גיזום לקראת החורף

שבבי גזם של מרסקת דגם LS 150 / 27c
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בתוך גל החום הקיצוני כמעט אפשר לשכוח לגמרי שיש גם סתיו והוא כבר החל. הסתיו הוא הסימן לכך שיש כבר מטלות שחובה לבצע כמה שיותר מוקדם. גיזום עצים הוא החובה הנעימה של כל מי שנהנה מעצים שצומחים לגובה ומגיעים כבר לכבלי החשמל המסוכנים. החורף לא מחכה שתיזכרו בכך אלא נוטה להפתיע גם מי שבטוח שהשנה לא יהיו סערות שיסכנו אותו בצורה כזאת. משום כך לא לוקחים סיכון ומיד עם בוא הסתיו גוזמים עצים ומכינים אותם לחורף הבא. גיזום אינו הטיפול היחיד שעצים זקוקים לו מידי אנשי מקצוע וכדאי לדעת מה עוד אפשר לעשות למענם לקראת החורף.

למה לגזום עצים?

גיזום צמחייה בריא ומעודד צמיחה מצד אחד, אבל גם מחויב המציאות כאשר הצמחייה מתפשטת יותר מדי ויש לרסן אותה. החורף הוא העונה הבעייתית ביותר כאשר עצים צומחים ומתקרבים יותר מדי לקווי חשמל, ולכן יש לטפל בכך. גיזום עצים הוא העבודה החשובה ביותר שיש לעשות כשמכינים את העצים לחורף וחשוב לתת רק לאנשי מקצוע לעשות זאת. לא כל אחד יודע לגזום עץ כך שבאמת לא ייגע בכבלי החשמל או בכבלים אחרים ויסכן אותם משום שיש סכנות נוספו כמו קריסה על חניה וכלי רכב או ליד דירות וחצרות, במיוחד חצרות של גני ילדים.

למנוע פגיעה בנפש וברכוש

במקומות כאלה יש צמחייה רבה והגיזום חייב להיעשות כדי למנוע פגיעה בגלל סערה שתפיל ענפים וגזעים ולא רק בגלל תשתית החשמל. המטרה היא למנוע פגיעה ברכוש ובחיי אדם וגם למנוע בעיות באספקת החשמל בחורף בגלל יצירת קצר ופגיעה בקו מתח גבוה. כמו כן, גם אם לא תהיה פגיעה בקו המתח עצמו בגלל העץ עלולות להיות סערות ברקים שיציתו את העצים הקרובים מדי לבתים או לעמודי חשמל ומכאן הכל יכול להידרדר. גיזום נכון גם מונע מהעצים לסכן אותם וגם מקל על הגישה לכיבוי שריפות ותיקון עמודי חשמל במידת הצורך, בכל מקרה כזה.

גיזום עצים חייב להיות נכון

חוק ההגנה על עצים מחייב לקבל היתרים לפני שפוגעים בעץ, כורתים או מעתיקים אותו, גם אם הוא נמצא בבית פרטי. מלבד העובדה שהחוק מחייב רק גיזום וכריתה בהיתר, יש להקפיד על גיזום נכון כדי לא לפגוע בצמיחת העץ וכדי לעודד צמיחה נכונה בהמשך. גננים ואנשי מקצוע יודעים מאיפה לגזום כדי שהעץ לא ימות בגלל הגיזום, דבר שאינו מוסרי לעשות לאף עץ וגם לא נכון, משום שזוהי ארץ חמה שזקוקה לכמה שיותר צל. אנחנו רוצים

לעודד צמיחה טובה ונכונה בצורתה כדי שנוכל ליהנות ממנה בקיץ אבל גיזום שגוי עלול לגרום לעץ לצמוח לא נכון.

גיזום-פינוי

חשוב לזכור שאנשי המקצוע שמטפלים בגיזום בריא ומונע תאונות לקראת החורף לא רק עושים את זה בהיתר ובאחריות אלא גם דואגים לפנות את הגזם ואת הפסולת מכל מקום כזה. טיפול בפסולת גיזום נעשית בהתאם לתקנות הרשות העירונית שמאשרות להרחיק גזם כזה לרחוב ולאיסוף עירוני בימים מסוימים ויש להקפיד על כך. כשמזמינים שירות כזה מאנשי מקצוע הם יוכלו לעשות זאת מבלי להזניח גם את השלב הזה ואתם תיהנו מחצר מוכנה לחורף ובלי בעיות ביורוקרטיות ותזכרו ציוד גינון קונים אך ורק מחנות גינון מומלצת

יש לכם שאלה? להתייעצות חייגו

או השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!