לחיוג מהיר

עקבו אחרינו

מה חשוב לדעת שקונים מכסחת דשא

מכסחת דשא בשדה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית עם פיסת דשא צמודה ומוריקה בהחלט מייצג חלום של רבים. עם זאת, כאשר הדשא צהוב או נראה פרוע, לא משיגים את אותה תחושה פסטורלית רצויה, ועל כן ישנה חשיבות לכסח את הדשא מדי כמה שבועות. מכאן שאם לא רוצים לשלם מחדש עבור כל כיסוח, ואם גם אתם מוצאים הנאה לעבוד בגינה, בהחלט יש צורך לרכוש מכסחת דשא, ופה אתם מוזמנים לעבור על מספר דגשים חשובים שימקדו אותכם בעת רכישה.

מתייחסים לנתונם הטכניים

עומדים לחפש מכסחת דשא? ראשית תבדקו מה הגודל של המדשאה ועם הנתון הזה הגיעו לחנות. יש להבין שקיימים שלל גדלים, כך שאין צורך לשלם עבור מכסחת גדולה ללא הצדקה. פה נחדד שאם אין מדובר במדשאה גדולה, מכסחת שמציעה נפח מנוע של 1200 סמ"ק בהחלט עשויה להספיק (לעומת מכסחות גדולות שיודעות להציע מעל ל 1,800 סמ"ק). כמו כן, יש להבין שמעבר לגודל של הגינה קיימים נתונים נוספים שמשפיעים על בחירת נפח המנוע, ופה אנחנו מדברים על שיפועים שדורשים מהמכסחת להשקיע יותר מאמץ. עוד נציין שקיים פרמטר משמעותי נוסף שמשפיע על הכוח של מכסחת הדשא, והוא המומנטום (כמות הכוח שהמנוע מעביר ללהבים). ככול שהמומנטום יותר גדול, כך ההתמודדות עם מכשולים במדשאה תהיה יותר מרבית.

בתחום הגינון מותגים אכן מוצדקים

אין שאלה שמכסחת דשא מהווה הוצאה ואין שאלה שתמיד נחמד לחסוך כמה מאות שקלים. עם זאת, כאשר רוכשים כלי עבודה לגינה שעתיד להיות בשימוש רב, בהחלט יש מקום לבחור במוצר של חברה מוכרת ולשלם את התוספת הנדרשת. במקרה שכזה לא משלמים על הלוגו של המותג, אלא משלמים על הידיעה שמקבלים בתמורה מוצר איכותי. מה זה אומר? מוצר איכותי גם יקל את פעולת הכיסוח וגם לא יסבול מבלאי רב. מכאן שמראש רצוי להעדיף מכסחת או טרקטורון כיסוח של מותג ידוע ואמין, מתוך ידיעה שלא תידרשו להוציא כספים מיותרים עבור תיקונים.

תדאגו להקל על עצמכם את העובדה

אין ספק שמכסחת דשא דורשת מאמץ פיזי, ועל כן חשוב לוודא שלא עובדים קשה מדי, אחרת בפעם הבאה שהדשא יהיה זקוק לכיסוח תחפשו כל תירוץ אפשרי להימנע מהפעולה. מה אם כן ניתן לעשות? לוודא שהמכסחת מגיעה עם גלגלים אידאליים. מה זה אומר? מוטב לא לרכוש מכסחת שמגיעה על גלגלים בעלי קוטר שקטן מ18 ס"מ, וזאת כי אז התמרון יהיה קשה ולא ידידותי למשתמש. כמו כן, אם למדשאה שלכם יש יחסית הרבה שיפועים שמצריכים תמרונים, מוטב להשקיע בגלגלים מסיביים. עוד בהקשר לגלגלים, נעצור לציין שמוטב לוודא שהם מחוברים באמצעות ציר רוחבי והכרחי לוודא שקיים מנגנון שמאפשר לבחור לפחות בין 3 מצבי גובה.

תוספות אפשריות

מכסחת דשא יכולה להציע כל מיני תוספות. אחת מהן היא שק/מיכל קשיח, וזאת כדי למנוע מהדשא המכוסח להתפזר מחדש על המדשאה, כך שהתוצאה תהיה הרבה יותר נקייה. פה נציין שאין לבחור בשק גדול מדי, אחרת המשקל שיתאסף יקשה על המשך העבודה – המכסחת תאבד מכוחה. מנגד, ראוי לצין שקיימת אופציה מאוד נוחה עבור מי שחובב דישון טבעי. מדובר ביכולת של המכסחת לקצוץ את הדשא באופן מאוד דק, כך שבהיעדר שק, אותו דשא "טחון" יחזור בחזרה למדשאה ובכך יהווה דישון טבעי. המלצה נוספת היא לוודא שהמכסחת מאפשרת משחק עם הגובה של הלהבים, בהנחה ורוצים בקיץ לבחור בגובה אחד ואילו בחורף בגובה אחר.

מה נכון עבורכם – מכסחת שעובדת על בנזין או על חשמל?

לבסוף נציין האם נכון לרכוש מכסחת דשא שעובדת על בנזין, או לחלופין מכסחת דשא חשמלית. מה אם כן עדיף? ובכן החשמלית תלויה בחיבור לכבל ועל כן הכרחי לוודא שקיימת נקודת חשמל בקרבת מקום, ואף הכרחי לוודא שהכבל אינו פוגם במהירות ובנוחות העבודה, כלומר מכסחת חשמלית בעיקר אידאלית עבור מדשאות קטנות. מנגד, מכסחת שמושתת על בנזין אינה תלויה בקרבה לנקודת חשמל ואינה מצריכה לשים לב לכבל שמונח על הדשא, כך שעבור מדשאה יחסית גדולה מדובר בבחירה יותר נוחה. מה עוד רצוי לקחת בחשבון? שאת המכסחת יש לאחסן, ועל כן אם קיים מחסן ייעודי, תוודאו שהמכסחת העתידית תוכל להיכנס בנוחות. לבסוף נציין שלאחר שרוכשים את המכסחת הרצויה, יש לוודא ששומרים אותה בתנאים אידאליים. מה זה אומר? שנדרשים להקפיד על שימוש בשמן שמיישר קו עם ההמלצה של היצרן, שאין לאחסן את המכסחת לאורך זמן עם דלק במיכל, ובעת אחסון חורף מוטב להוסיף מעט שמן לבית הפלג, אך ראשית מוודאים שהמכסחת נקייה משאריות של עשבים ובוץ.

יש לכם שאלה? להתייעצות חייגו

או השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!