שדרוג החצר בפרגולה

פרגולה בגינה

כל מי שיש לו גינה עומד מול השאלה כיצד ניתן להפיק ממנה יותר. כיצד ניתן להפוך אותה לנעימה, מטופחת, מזמינה, מרשימה ונוחה. בנקודה זו רבים מסתפקים בהקמה של ערוגת פרחים ודשא גזום, או בפינת מנגל לצד פינת ישיבה עם שמשייה. עם זאת, מי שמגיע מתחום הגינון יודע שהגינה היא עולם שלם של אפשרויות עיצוביות. גינה יכולה להכיל מפל, גינה יכולה להכיל בית עץ עבור הילדים, גינה יכולה להכיל גינת ירק, גינה יכולה להכיל קיר טיפוס וכדומה – השמיים הם הגבול. מכאן שאם גם אתם מחפשים כיצד ניתן להעשיר את הגינה שלכם, מוזמנים להכיר מספר אלמנטים פשוטים ליישום שיהפכו אותה להרבה יותר מרשימה ומזמינה.  

גוזמים לפי דרישה – מכסחת דשא פרטית 

רבים מקימים מדשאה, אך לא מבינים שדשא צריך טיפוח תמידי. אין זה רק מספיק לשתול דשא ולהשקות, אלא גם חשוב לגזום בזמן (בין היתר מונע עשבייה) ואף מומלץ להעשיר אותו בחומרי דישון. מכאן שבמקום לשלם לגנן מאות שקלים מדי חודש, יהיה חכם לרכוש מכסחת דשא פרטית. עם זאת, כיוון שקיימים אינספור סוגים, ההמלצה שלנו היא להימנע ממכסחת דשא שעובדת על דלק ולהעדיף מכסחת דשא שעובדת על חשמל, במיוחד אם מבקשים לעבוד כמה שפחות קשה (ולהישאר כמה שיותר נקיים). כמו כן, כל עוד רוכשים מכסחת דשא ששייכת לחברה איכותיתלטווח הארוך ניתן לחסוך כסף. זוכים לשמור על הדשא מטופח ובריא ולהימנע משיקולי עלות בכול פעם שמגיע הזמן “לספר” את הדשא.  

שומרים על ציוד הגינה באופן נוח ואיכותי 

מכירים את זה שקונים לילדים אופניים חדשים בכמה מאות שקלים, אך שנה לאחר מכן הם כבר נראים רע, פשוט כי כל הקיץ היו חשופים לשמש ישירה וכל החורף עמדו מתחת לגשם? מכירים את זה שרוכשים כלי עבודה מכניים לגינה שנחשבים איכותיים, אך מתבאסים שהם חשופים לשמש? ובכן הגיע הזמן להבין שהפתרון הנחוץ הוא לבנות פרגולה. פרגולה יודעת להעניק הגנה מלאהולעומת מחסן השימוש בה הרבה יותר נוח ונגיש. מכאן שאם מבקשים לשמור על ציוד הגינה כהלכה, רק צריך להבין באיזו נקודה הכי נכון מבחינתכם להקים פרגולה. פה נעצור לחדד שמוטב לבחור בקטגוריה שלפרגולות אלומיניום, פשוט כי הן קלות להתקנה, עמידות בתנאי חוץ, ייראו אותו הדבר גם בעוד 20 שנה ונחשבות חזקות ומאוד עמידות.  

מעצימים את האווירה עם פכפוך של מים 

בכול הנוגע לגינה, יש להבין שמדובר באווירה. ירוק בעיניים, משב של רוח, אנרגיה של פריחה, זמזום של דבורים  הטבע בעיצומו אצלכם בגינה. עם זאת, אם רוצים למנף את האווירה, מוטב לשקול לעשות בריכת דגים, או פשוט מפל מים קטן. פה רבים טועים לחשוב שמדובר במשימה מאוד מורכבת, אך פה אנו באים לומר שלא בהכרח. לא חסרים סרטוני הדרכה שמסבירים בדיוק מה נחוץ ומה צריך, כך שאם רק מקבלים החלטה ומשקיעים בכך יומיים שלושה, זוכים לשתות קפה בגינה לצד רעש מים ממכר ומרגיע.  

 ממלאים את מחסן הכלים בהדרגה 

ממש כפי שכל בית צריך ארגז כלים, כך כל גינה צריכה מחסן של כלי עבודה ייעודיים שמסייעים לסדר, לשפר, לנקות ולעצב את הגינה ללא גבולות. מכאן שההמלצה שלנו היא לרכוש מספר פריטים הכרחיים ובעת הצורך להוסיף או להשכיר. אז מלבד מעדר, את חפירה, מריצה ומחשב השקיה, ההמלצה שלנו היא לוודא שגם יש במחסן מכסחת דשא, חרמש, מכונת שטיפה בלחץ (עבור ניקוי החלונותהרכב ואזור החניה) ושואב עלים (כדי שהכניסה תמיד תהיה מסודרת ומזמינה).  

מסייעים לאזור הגינה לצמוח ולפרוח 

לסיכום נציין שחשוב להגן על הגינה באמצעות פרגולות אלומיניום ושתמיד יש לגינה להיכן לצמוח. אלו יכולים להיות כלי גינה חדשים, זה יכול להיות פרויקט אישי שמחכה שתבצעו אותו וזה יכול להיות צורך שדורש מענה. הרעיון הוא להיות קשובים לגינה ולהבין מהו הפוטנציאל, כמה מתכוונים להשקיע וכיצד אפשרי להפוך אותה ללב השני של הבית.  

יש לכם שאלה? תשאירו פרטים :