לחיוג מהיר

עקבו אחרינו

מפוח או שואב עלים – מה ההבדל ?

שואב עלים מקצועי - VL 300 - LASKI
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כעיקרון ניתן לומר שמפוח עלים הוא כלי גינון שפולט אוויר בלחץ חזק כדי להעיף את העלים ממקום למקום, והפעולה של שואב עלים היא הפוכה – הוא שואב את העלים פנימה ומעביר אותם לכלי איסוף כלשהו. בכללי מדובר באותו מכשיר בדיוק ולמעשה יש כיום מספר דגמי מפוחי עלים שמציעים גם את האופציה לשאוב את העלים, בנוסף לאופציה הרגילה של הוצאת אוויר חזק שבאמצעותו מעיפים את העלים. הבעיה העיקרית בשימוש של שואב עלים או מפוח עלים, זה הרעש שנגרם מעצם הפעולה של המכשיר, רעש חזק שיכול להעיק מאוד כאשר נעשה במכשיר שימוש באזורי מגורים. כדי לפתור את בעיית הרעש, יצרנים רבים החלו לפתח מפוחי עלים שמונעים במנוע 4 פעימות, שמפחית משמעותית את הרעש של מפוח רגיל, שלרוב פועל על מנוע 2 פעימות.

שואבי עלים תעשייתיים המלצות על דגם VD 500 Pסוגי מפוחי עלים

כעיקרון יש שני סוגים של מפוחי עלים שקיימים לשימוש פינוי עלים ופסולת באזור הגינה – מפוח עלים חשמלי, שפועל באמצעות חיבור כבל לחשמל או באמצעות בטריה נטענת, והסוג היותר פופולארי – מפוח עלים בנזין, שפועל באמצעות דלק בנזין. שיטת הפעולה של מפוחי עלים משני הסוגים הללו זהה. בשני המקרים מדובר בכלי גינון שמיועד לערימת עלים ופסולת בגינה, באמצעות הזרמה חזקה של אוויר כלפי חוץ, דרך צינורית שמוחזקת ביד המפעיל. מפוחי עלים יכולים להגיע בשתי צורות לנשיאת המכשיר – הראשונה מיועדת לנשיאה ידנית, כאשר המנוע מגיע יחד עם הצינורית שדרכה יוצא האוויר כיחידה אחת. והשניה מיועדת לנשיאה על הגוף, כאשר החלק של המנוע מופרד מצינורית האוויר והוא נישא על הגב באמצעות רצועות תמיכה שמאפשרות לצינורית האוויר מעבר קדימה לנשיאה ידנית של הצינור בלבד.

המקור לפיתוח המכשיר

השימוש הראשוני של מפוחי עלים היה לצורך עבודות חקלאות, שבאמצעות האוויר שמוציא המפוח חקלאים פיזרו חומרי ריסוס בשטחי הגידולים החקלאיים. מהר מאוד החקלאים מצאו שימוש נוסף למפוח, שהפך לשימוש העיקרי שלהם במכשיר במקום ריסוס – הם החלו לעשות בו שימוש לצורך גינון, כאשר פליטת האוויר במפוח אפשרה להם לנקות משטחים מפסולת ועלים שהתפזרו עם הרוח על שטחי הגידולים ואפשרו מסתור למכרסמים ושאר מזיקים שניסו לקנן בקרבת מקום. השימוש של המפוח בתור כלי גינון לפיזור ערימות עלים ופסולת גינון, תרם לחקלאים ומהר מאוד הפך לנפוץ גם במשקי בית פרטיים לצורך תחזוקה שוטפת של הגינה ואזורי החצר בבית.

פיזור פסולת בגינה

בעבר אנשים נהגו לפזר עלים ופסולת בגינה באמצעות זרם מים עם צינור הגינה, אך מאחר ובמדינות רבות בעולם ישנה מודעות רבה למחסור במים והשימוש בצינור מים לצורך ניקיון הגינה הוא מקור עיקרי לבזבוז מים מיותר, השימוש במפוח עלים הפך נפוץ ומקובל בקרב משקי בית רבים. המכשיר שבהתחלה שווק בתור אמצעי ריסוס נגד מזיקים לחקלאים, הפך לכלי גינון רשמי ומוכר ואף החל להיות משווק בתור כלי גינון המשמש לצורך ניקיון גינה ופיזור עלים או פסולת בגינה.

בחירת שואב עלים מומלץ

שואבי עלים לתעשייה - דגם VD 440/18היצרן העיקרי של שואבי עלים מקצועיים בעולם, זו חברת לאסקי שנמצאת בצ'כיה! חברת לאסקי משווקת את מוצריה גם לישראל וחברת א.מ. כלי גינון וכלי עבודה היא היבואן הבלעדי של כל מוצרי החברה בישראל. הראשונים לגלות את השימוש בשואב עלים בישראל היו הקיבוצים, שם נהגו להשקיע מאמץ פיזי אדיר בשמירה על ניקיון הקיבוץ מנשירת העלים ופינוי הפסולת שמתפזרת במקום עם הרוח הנושבת. אך באמצעות שואב עלים מקצועי הם יכלו לבצע את העבודה הזו בקלות רבה יותר וללא מאמץ פיזי כלל. שואב העלים הראשון שהגיע ארצה והפך מבוקש לשימוש, הוא דגם VL 300 של Laski, שבמהרה הפך מבוקש גם בקרב עיריות, גננים ואנשי תחזוקה שמספקים שירותי גינון ותחזוקת ניקיון לגופים מוניציפאליים, פארקים וכדומה.

תפקידו של שואב עלים

המטרה הראשונה שלשמה משמש שואב עלים, זה שאיבת העלים! באמצעות צינור עבה שמוביל לכלי איסוף, ניתן לשאוב את העלים והפסולת מהקרקע ולהוביל אותם לכלי איסוף שכבר מוכן לפינוי שלהם לאשפה. שואבי עלים מקצועיים יאפשרו גם איסוף של גזם, שברי ענפים ואפילו שורשים, ובחלק מהדגמים של שואב עלים מקצועי תהיה לכם אפשרות לקצוץ את הפסולת שנאספה כדי שזו תוכל להיאסף בקלות רבה יותר ואף לשמש לצרכים נוספים בגינון – הכנת דשן, כיסוי דקורטיבי לאזורים מסוימים במקום ועוד. ישנם שואבי עלים בעלי תכונות שונות, שיתאימו לצורך עבודות מסוגים שונים, כאשר ההבדלים בניהם יכולים להיות תלויים בגודל כלי הקיבול שלהם לאיסוף הפסולת, אופן השאיבה של העלים אל תוך הצינור שיכול לכלול מערכת טחינה לקיצוץ הפסולת לפני הפליטה לכלי האיסוף, מהירות התפוקה של שאיבת העלים כדי לאפשר עבודה יעילה לגופים תעשייתיים, גודל המכשיר ואופן ההובלה שלו ממקום למקום לצורך ביצוע העבודה, ועוד מרכיבים שונים שיכולים להשתנות בין דגם לדגם וכך לאפשר שימוש שונה לשואב העלים.

לקבלת פרטים נוספים,
חייגו : 072-394-1448

יש לכם שאלה? להתייעצות חייגו

או השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!